2019. február 26. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály és a Kepes György Szakkollégium közös rendezvénye
FEKETE RÉKA: Orchideák nyomában a Mediterráneumban
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2019. február 26. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Donka Attila: Áteveztem az országot
Egy 27 éves vízitúra története
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2019. február 26. kedd, 18:00
A Nyugat-magyarországi Osztály rendezvénye
Kupi Miklós: PELE ISTENNŐ NYOMÁBAN – BARANGOLÁS A HAWAII-SZIGETEKEN
BARANGOLÁS A HAWAII-SZIGETEKEN
ELTE, Savaria Egyetemi Központ, C-épület Nagyelőadó
9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.
2019. február 27. szerda, 16:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Gyuricza László: Nyugat-Afrika gyöngye: Szenegál II.
PTE TTK C épület IV. emelet, Prinz-előadó
7624 Pécs, Ifjúság útja 6.
2019. február 28. csütörtök, 17:00
A Szegedi Osztály rendezvénye
Fabula Szabolcs: Felhőkarcolók, szentélyek és rendezett káosz
Japán nagyvárosok egy magyar földrajzos szemével
SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem
6722 Szeged, Egyetem u. 2-6. III. emelet
2019. március 04. hétfő, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Fodor Réka: AFRÉKA
Egy missziós orvos kalandjai Afrikában
Balaton Színház – Simándy terem
8360 Keszthely, Fő tér 3.
2019. március 04. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Keil Rita: Hátizsákkal Vietnámtól Mexikóig
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. március 05. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Füreder Balázs: Benelux gasztronómiai kalandozások 2.
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2019. március 07. csütörtök, 18:00
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Rátz Tamara: Barangolás az Egyenlítő környékén – Ecuador és a Galápagos-szigetek
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2019. március 11. hétfő, 18:00
A Dél-dunántúli Osztály és a Zsolnay Kulturális Negyed Planetáriuma közös rendezvénye
Gyenizse Péter: A tavaszi égbolt érdekességei
Planetáriumi előadás
Zsolnay Kulturális Negyed Planetárium, 24-es terem
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 37.
2019. március 11. hétfő, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Rakonczay Gábor: NEGYVENNÉGY NAP ÉS NÉGY ÓRA – DÉLI-SARK
Rakonczay Gábor antarktiszi expedíciója
Városi Könyvtár
8868 Letenye, Szabadság tér 15.
2019. március 12. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Bálint Dorottya: Bali, Flores, Rinca
Az istenek, a virágok, és a sárkányok szigete
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2019. március 13. szerda, 18:00
Az Expedíciós Szakosztály rendezvénye
Bíró András: Kirgizisztán - a nomádok hegyei (és magyar felfedezői)
FŐMTERV Zrt. Tanácsterme (Millenáris)
1024 Budapest, Lövőház u. 37.
2019. március 18. hétfő - 2019. március 24. vasárnap
A Dél-dunántúli Osztály és a Zsolnay Kulturális Negyed Planetáriuma közös rendezvénye
66. Pécsi Csillagászati Hét
Információ a Zsolnay Negyed honlapján lesz olvasható
Zsolnay Kulturális Negyed Planetárium, 24-es terem
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 37.
2019. március 18. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Tarrósy István: Afrikaiak a világban
Az afrikai migráció valósága
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2019. március 19. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály és a Kepes György Szakkollégium közös rendezvénye
SZABÓ DÁVID: A spártai út
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2019. március 20. szerda, 17:00
A Borsodi Osztály rendezvénye
Halász Levente: Patagónia és Tűzföld
Gleccserek, Magellán pingvinek és antarktiszi fagyos szelek a „világ végén”.
Miskolci Akadémiai Székház
3530 Miskolc, Erzsébet tér 3.
2019. március 21. csütörtök, 15:30
A Körös-vidéki Osztály rendezvénye
Győri Róbert: A trianoni békekötés földrajza: a magyar földrajztudomány érvrendszere Nagy-Magyarország mellett
MTA KRTK Alföldi Tudományos Osztály előadóterme
5600 Békéscsaba, Szabó Dezső u. 42.
2019. március 21. csütörtök, 17:00
A Szegedi Osztály rendezvénye
Karancsi Zoltán: Alaszka, az utolsó határvidék
SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem
6722 Szeged, Egyetem u. 2-6. III. emelet
2019. március 25. hétfő, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: TISZTA TERMÉSZET: NORVÉGIA
Fjordok, gleccserek, vízesések, árbóctemplomok, vikingek…
Diavetítéssel egybekötött előadás
Balaton Színház – Simándy terem
8360 Keszthely, Fő tér 3.
2019. március 26. kedd, 18:00
A Nyugat-magyarországi Osztály és a Magyar Meteorológiai Társaság Szombathelyi Csoport közös rendezvénye
Kardos Laura: A CSEMPÉK, A MACSKAKÖVEK ÉS A NAPFÉNY HAZÁJA: PORTUGÁLIA
Az előadás a „Tanítványaink a katedrán” program keretében kerül megrendezésre
ELTE, Savaria Egyetemi Központ, C-épület Nagyelőadó
9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.
2019. március 27. szerda, 16:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Závodi Bence: Virtuális valóság a turizmusban
PTE TTK C épület IV. emelet, Prinz-előadó
7624 Pécs, Ifjúság útja 6.
2019. április 09. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály és a Kepes György Szakkollégium közös rendezvénye
RADICS TAMÁS: Rwenzori: Túra a Hold-hegységben
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2019. április 17. szerda, 18:00
Az Expedíciós Szakosztály rendezvénye
Gőgös Norbert: A Klondikei Aranyláz földjén
Yukon útinapló
FŐMTERV Zrt. Tanácsterme (Millenáris)
1024 Budapest, Lövőház u. 37.
2019. április 30. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály és a Kepes György Szakkollégium közös rendezvénye
NAGY RICHÁRD: GR20 – Az idegenlégió nyomában Korzikán
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2019. április 30. kedd, 18:00
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Barta Károly: „A Matterhorn nem ér az égig”
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2019. május 08. szerda, 18:00
Az Expedíciós Szakosztály rendezvénye
Rokolya Péter: Madagaszkár (és Benyovszky Móric)
FŐMTERV Zrt. Tanácsterme (Millenáris)
1024 Budapest, Lövőház u. 37.
2019. május 21. kedd, 18:00
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Szabó Géza: Kaukázusi teaház - a gleccserektől a fekete teáig
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2019. június 01. szombat
A Duna-völgyi Osztály és a PTE KPVK Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Intézet közös rendezvénye
Kirándulás a Kalocsai-Sárköz peremén
Homokbuckák, löszfalak, szikes puszták és kunhalmok
PTE KPVK A/42
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.

Hírlevél

A Földgömb magazin

A Magyar Földrajzi Társaság földrajzi-ismeretterjesztő folyóirata 2012-től illetménylappá vált!

Főtámogatóink

Partnereink