2020. február 24. hétfő, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: Kalandok a Világ végén
Déli-Andok, Patagónia, Tűzföld: Argentína - Chile
Diavetítéssel egybekötött előadás
Balaton Színház – Simándy terem
8360 Keszthely, Fő tér 3.
2020. február 24. hétfő, 18:00
A Dél-dunántúli Osztály és a Zsolnay Kulturális Negyed Planetáriuma közös rendezvénye
Gyenizse Péter: Szökőnap, szökőév
Zsolnay Kulturális Negyed Planetárium, 24-es terem
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 37.
2020. február 25. kedd, 17:00
Az Eger-Bükk vidéki Osztály rendezvénye
Kozári Karina: Srí Lanka: Látogatás a földi paradicsomban
Eszterházy Károly Egyetem Líceum 405. terem
3300 Eger, Eszterházy tér 1.
2020. február 25. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Zsarnóczky Martin: Tízezer éves történelem – turisztikai kihívások Cipruson
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2020. február 25. kedd, 18:00
A Debreceni Osztály rendezvénye
Lázár István: Precizitás vagy hagyomány
A természeti katasztrófáktól a japán közlekedésig
DE Matematikai-földtudományi épület, M 105-ös terem
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
2020. február 26. szerda, 16:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Nod Gabriella: Kárpátaljai utazások diákszemmel
PTE TTK C épület IV. emelet, Prinz-előadó
7624 Pécs, Ifjúság útja 6.
2020. február 26. szerda, 18:00
A Természetföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Mari László: A kazah sztyeppéktől a kirgiz hegyekig
ELTE TTK, Déli tömb Szabó József terem (0-803)
1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C
2020. február 27. csütörtök, 19:00
A Székelyföldi (Csíkszereda) Osztály rendezvénye
Munzlinger Attila: A messzi Dél csillagai - napfogyatkozás a világ végén
Tamási Áron Gimnázium Nyírő József Díszterme
Székelyudvarhely, Márton Áron tér, Patkó
2020. március 02. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Illés Adorján: Kerékpárral a Föld körül 4 év alatt
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2020. március 03. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Karancsi Zoltán: A hortenziás vulkánok földje: az Azori-szigetek
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2020. március 10. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Rátz Tamara: Ami a térképünkről lemaradt: Lengyelország
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2020. március 10. kedd, 18:00
A Debreceni Osztály rendezvénye
Erdélyi Zsolt: A Vasfüggöny-expedíció
Két keréken az egykori határzár mentén
DE Matematikai-földtudományi épület, M 105-ös terem
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
2020. március 11. szerda, 14:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Benedek Miklós: Bajorország újabb tájain
Vetítéssel egybekötött előadás
Hevesi Sándor Művelődési Központ
8800 Nagykanizsa, Széchenyi tér 5.
2020. március 11. szerda, 17:00
A Borsodi Osztály rendezvénye
Nagy Zoltán: Helyünk a világban
Magyarország és a világgazdaság időszerű kérdései
Miskolci Akadémiai Székház
3530 Miskolc, Erzsébet tér 3.
2020. március 16. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Haller Szabolcs: Tibet
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.
2020. március 17. kedd, 18:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Halász Levente: A világ legmesterségesebb városa, Szentpétervár
Kodolányi János Egyetem FR. 401-es előadó
1139 Budapest, Frangepán u. 50-56.
2020. március 17. kedd, 18:00
A Nyugat-magyarországi Osztály rendezvénye
Németh József: A HOSSZÚ FEHÉR FELHŐK FÖLDJÉN – ÚJ-ZÉLAND
ELTE SEK Forrásközpont Konferenciaterme - C épület
9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.
2020. március 18. szerda, 16:00
A Turizmusföldrajzi Szakosztály rendezvénye
Gyuricza László: Kalandok a Világ végén
Andok, Patagónia, Tűzföld – Argentína és Chile
PTE TTK C épület IV. emelet, Prinz-előadó
7624 Pécs, Ifjúság útja 6.
2020. március 19. csütörtök, 16:00
A Körös-vidéki Osztály rendezvénye
Tagai Gergely: Kutatási együttműködési hálózatok terei és egyenlőtlenségei Európában
MTA KRTK Alföldi Tudományos Osztály előadóterme
5600 Békéscsaba, Szabó Dezső u. 42.
2020. március 20. péntek, 18:00
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: Kalandok a Világ végén
Déli-Andok, Patagónia, Tűzföld: Argentína - Chile
Vetítéssel egybekötött előadás
Zalaszentgrót, Művelődési Központ
8790 Zalaszentgrót, Batthyány u. 9.
2020. március 20. péntek, 19:15
A Zalai Osztály rendezvénye
Gyuricza László: Túrák a 20 ÉVES JUBILEUM JEGYÉBEN!
A 2020. évi tervezett programok, külföldi tanulmányutak diavetítéses bemutatója
Diavetítéssel egybekötött tájékoztató a Zalai Osztály 2020. évi tanulmányútjairól
Zalaszentgrót, Művelődési Központ
8790 Zalaszentgrót, Batthyány u. 9.
2020. március 24. kedd, 18:00
A Duna-völgyi Osztály és a PTE Kultúratudományi Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar közös rendezvénye
Gruber László: Vámbéry Ármin nyomában
Emlékexpedíció Üzbegisztánban
PTE KPVK A/52
7100 Szekszárd, Rákóczi utca 1.
2020. március 25. szerda, 18:00
Az Expedíciós Szakosztály rendezvénye
Kubassek János: Teleki Pál a földrajztudós utazásai
FŐMTERV Zrt. Tanácsterme (Millenáris)
1024 Budapest, Lövőház u. 37.
2020. március 26. csütörtök, 17:00
A Szegedi Osztály rendezvénye
Szlankó Zoltán: Egy nepáli lavinabaleset története
SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem
6722 Szeged, Egyetem u. 2-6. III. emelet
2020. március 30. hétfő, 18:30
A Dél-dunántúli Osztály és a Vagabond Világjáró Klub közös rendezvénye
Magyari Csaba: Afrika - Kilimanjaro
Vasutas Művelődési Ház
7621 Pécs, Váradi Antal u. 7/2.

Hírlevél

A Földgömb magazin

A Magyar Földrajzi Társaság földrajzi-ismeretterjesztő folyóirata 2012-től illetménylappá vált!

Főtámogatóink

Partnereink