A kötetek közül szeretnénk egy egyedülálló kötetet is ismertetni Önökkel, figyelmükbe ajánlani:
-
MAGYARORSZÁG AZ ELSŐ VILÁGHÁBORÚBAN : TÉRKÉPEK TÖRTÉNELMI ÁTTEKINTÉSEL. Budapest, 2014. A Kárpátia Stúdió gondozásában megjelent atlasz szövegét írta, a térképeket tervezte Nagy Miklós Mihály, a térképeket Tamás László szerkesztette.
A történeti földrajzi atlasz geográfiai szemléletmódjával, eszközrendszerével nyújtja annak a lehetőségét, hogy Magyarország történelmi fejlődéstörténetét 1867-től Trianonig egyetlen folyamatként ábrázolja. A mára nehezen elérhető kötet könyvtárunkban elérhető, tananyagként kiválóan alkalmazható, kritikai és magyarázó adataival mindannyiunk számára értékes és fontos olvasmány. A művet a szerző kifejezetten a széles olvasóközönségnek szánta, így számos kiegészítő adattal, folyamatleírással segíti a háború térbeliségének és eseménytörténetének megértését.
További 2 kötet ajánlóját szeretnénk megosztani Önökkel az adományok közül.
- Nagy Miklós Mihály: KIS MAGYAR HADELMÉLET
A könyvben, amely elméleti folytatása a szerző két korábbi művének – Magyar hadiutazók, Boldog békeidők haditengerészei – az olvasó teljes, a mindennapi élet híradásai közötti eligazodást segítő összefoglaló képet kap a korunk fegyveres erőinek gondolkodását és működtetését meghatározó földrajzi vonatkozású jelenségekről (forrás: SZTE).
- Nagy Miklós Mihály: VILÁGJÁRÓ MAGYAR KATONÁK
A téma kutatója, Nagy Miklós Mihály könyvében magyar világjáró katonákat mutat be kalandozó nagy költőnkön, Petőfi Sándoron át a Berlint megsarcoló Hadik Andrásig. A mű külön érdeme, hogy beszámol azon tájak – így a Balkán-félsziget és az Iszlám Világ – magyar hadiutazóiról, felidézi azokat a hajdani vidékeket, városokat, ahol ma is szolgálnak katonáink (honvedelem.hu).
Az adományt ezúttal is szeretettel köszönjük!
#katonaföldrajz #politikaiföldrajz #történetiföldrajz #nagyháború #hadtudomány #geopolitika